Logo UMiG Czarne

Krajowy System e-Faktur (KSeF 2.0) – nowe zasady od 2026 roku

Ocena 0/5

Krajowy System e-Faktur (KSeF 2.0) – nowe zasady od 2026 roku

Od 2026 roku wchodzi w życie obowiązek wystawiania faktur w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). System ten umożliwia bezpieczne, szybkie i ujednolicone wystawianie, odbieranie i archiwizowanie faktur elektronicznych.

Od kiedy obowiązuje KSeF?

od 1 lutego 2026 r. -dla największych przedsiębiorców (sprzedaż powyżej 200 mln zł w 2024 r.),
od 1 kwietnia 2026 r. - dla pozostałych przedsiębiorców i wystawiających faktury,
od 1 stycznia 2027 r. -dla najmniejszych firm (łączna wartość sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie).
Jak korzystać z KSeF?

Z KSeF można korzystać:

przez program finansowo-księgowy zintegrowany z systemem,
przez bezpłatne narzędzia Ministerstwa Finansów:
Aplikację Podatnika KSeF,
Aplikację mobilną KSeF,
e-mikrofirmę.
Od czego zacząć?

Uwierzytelnij się (np. profilem zaufanym, podpisem kwalifikowanym lub pieczęcią kwalifikowaną).
Nadaj uprawnienia pracownikom, księgowej lub biuru rachunkowemu.
Wygeneruj certyfikat, aby móc wystawiać faktury także w trybie offline lub awaryjnym.
Z tych możliwości będzie można korzystać już od listopada 2025 r.

Co zyskujesz?

bezpieczne archiwum faktur na 10 lat,
szybszy obieg dokumentów,
jeden standard fakturowania,
możliwość szybszego zwrotu VAT (nawet w 40 dni),
większe zaufanie między przedsiębiorcami.
Potrzebujesz pomocy?

Wejdź na stronę: https://ksef.podatki.gov.pl

lub skontaktuj się z konsultantem Krajowej Administracji Skarbowej: 22 330 03 30

Krajowy System e-Faktur (KSeF 2.0) – nowe zasady od 2026 roku

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności